آخرین قیمت سنگ فیروزه زنده

آخرین قیمت سنگ فیروزه زنده شامل آخرین قیمتی است که تولید کنندگان این محصول در درجه اول بر اساس نرخ جهانی سنگ های قیمتی و پس از آن بر اساس معیار های دیگری تعیین می نمایند. برخی از این معیار ها شامل میزان ریز یا درشتی سنگ، درجه خلوص فیروزه و نداشتن رگه های نا خالصی که معمولا در بسیاری از سنگ های فیروزه به چشم می خورد و برخی موارد دیگر که در تعیین بهای این نوع سنگ مؤثر است، می باشد. 

آخرین قیمت سنگ فیروزه زنده

کیفیت انواع سنگ فیروزه زنده

کیفیت انواع سنگ فیروزه زنده

شاید برای هر یک از ما این اتفاق افتاده باشد که ساعت ها وقت و انرژی خود را در مراکز فروش سنگ فیروزه، صرف خرید یکی از این سنگ ها نموده باشیم ولی پس از اینکه آن را به جواهر ساز یا افرادی که با سنگ های قیمتی آشنایی داشته و در این زمینه خبره هستند نشان داده ایم به ما گفته اند که فیروزه شما اصل نیست یا کیفیت نداشته یا مرده است. 

علت اصلی این امر عدم آشنایی ما با انواع سنگ فیروزه  و نشناختن ویژگی های کیفی این محصول است. 

برای رفع این مشکل تحقیقاتی به عمل آمده و برخی از مشخصه های این نوع سنگ ها را که حاکی از کیفیت بالا و زنده بودن سنگ های فیروزه است برای شما بر شمرده و به اختصار توضیح می دهیم: 

رنگ: سنگ های فیروزه زنده به رنگ آبی آسمانی بسیار خوش رنگ بوده که این امر ناشی از وجود ترکیبات مس در بافت ترکیبی این سنگ ها می باشد. 

اگر سنگ فیروزه بمیرد یا کیفیت خود را در اثر عوامل موثر محیطی از دست بدهد رنگ آن تغییر کرده و تبدیل به آبی تیره و کدر می شود. 

شکل ظاهری: فیروزه زنده می تواند به دو صورت عجمی یا شجری در بازار یافت گردد. 

فیروزه عجمی نمونه هایی از فیروزه هستند که هیچ رگه ای در آن به چشم نمی خورد و احتمال زنده ماندن آن ها بیشتر است. 

فیروزه شجری نوع دیگری از فیروزه است که در آن رگه هایی از سنگ یا فلزات معدنی دیده می شود، از آنجا که امکان تاثیر گذاری این سنگ ها یا یون های فلزات بر سنگ فیروزه وجود دارد مدت زنده ماندن این نوع فیروزه ممکن است کمتر باشد. 

بازار فروش سنگ فیروزه زنده

بازار فروش سنگ فیروزه زنده

با توجه به تاثیرات شگفت انگیز سنگ فیروزه بر سلامتی و استفاده از آن ها در درمان بسیاری از بیماری ها به ویژه بیماری های چشمی، قلبی و عروقی و در نتیجه گسترش میزان استفاده از آن ها از سوی گروه های مختلف اجتماعی اعم از بانوان و آقایان، بازار فروش سنگ فیروزه از رونق بسزایی برخوردار می باشد. 

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید