بازار خرید فیروزه خاکه صادراتی

,

فیروزه خاکه رنگ آبی متمایل به سفید دارد که نمونه های مختلف صادراتی آن در بازار خرید قابل مشاهده است. این سنگ از قدیمی ترین سنگ های موجود با قدمتی طولانی است که طبق اطلاعات موجود در منابع علمی به هزاره ششم و پنجم قبل از میلاد باز می گردد. این سنگ هم جهت تهیه زیور آلات و اشیای تزیینی و هم به منظور بهره گیری از خواص درمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

بازار خرید فیروزه خاکه صادراتی

فیروزه خاکه چه کاربردی دارد؟

فیروزه خاکه چه کاربردی دارد؟ یکی از سنگ های قیمتی و با ارزش که نزد مردمان سراسر جهان از جایگاه ویژه ای برخوردار است، فیروزه می باشد. فیروزه از سنگ های گرانبهایی است که سابقه استفاده از آن در نزد حاکمان مصری به سه هزار سال پیش از میلاد باز می گردد. مصریان از فیروزه جهت ساخت لوازم تزیینی و همچنین به عنوان طلسم در زمان دفن مردگان خود استفاده می کردند.

در واقع فیروزه سنگی است که در نزدیکی سطح زمین ایجاد می شود و نوعی سنگ آذرین به شمار می آید. عناصری مانند مس و آلومینیوم با ساختار بلوری خود ترکیبات تشکیل دهنده فیروزه را به خود اختصاص می دهند. مناطق خشک و صخره مانند آتشفشانی مکانی مناسب جهت شکل گیری این سنگ می باشند.

از آن جا که فیروزه از معادن مختلفی استخراج می شود به همین سبب انواع فیروزه از نظر قیمت و شکل ظاهری و رنگ متفاوت می باشند. مثلا فیروزه خاکه رنگ آبی مایل به سفید دارد.

در صورتی که میزان تخلخل موجود در این سنگ کم باشد درصد خلوص آن افزایش یافته و فیروزه از استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود.

معادن چندی در ایران وجود دارند که مکان استخراج سنگ فیروزه به شمار می روند اما معادن واقع در استان خراسان رضوی و به طور مشخص شهر نیشابور دارنده بهترین نوع فیروزه نه تنها در داخل کشور بلکه در مقیاس جهانی می باشند.

ساخت انواع زیور آلات زنانه و مردانه و همچنین اشیای زینتی از جمله پر کاربرد ترین نوع فیروزه را تشکیل می دهد که برخی از آنها به عنوان کالای صادراتی نیز روانه بازار دیگر کشور ها می شوند.

قیمت روز انواع فیروزه خاکه

قیمت روز انواع فیروزه خاکه فیروزه انواع مختلفی دارد که بر این اساس قیمت هر یک از دیگری متفاوت است. انواع فیروزه خاکه از نظر نوع معدن محل استخراج، شکل ظاهری و همچنین شیوه تراش و فرآوری با یکدیگر تفاوت فاحش دارند که بر این اساس قیمت فیروزه نرخ ثابتی نبوده و هر یک از مولفه های ذکر شده در تعیین قیمت آن نقش موثری دارند.

دیگر این که شیوه و حجم خرید نیز در قیمت گذاری این کالا در کنار عوامل دیگر از جمله فاکتور های مهم و تاثیر گذار می باشد که لازم است مورد توجه قرار گیرد.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید