بازار فروش سنگ فیروزه اصل

سنگ فیروزه یکی از سنگهای با ارزش و گرانبها است، که در رنگهای فیروزه ای با تن های متفاوت آبی تیره و روشن، سبز تیره و روشن وجود دارد.

بازار فروش سنگ فیروزه اصل در کشور، با عرضه فیروزه مرغوب و با کیفیت سعی دارد از ورود فیروزه های تقلبی و یا با کیفیت پایین جلوگیری نماید.

بازار فروش سنگ فیروزه اصل

مهمترین مشخصه سنگ فیروزه اصل

مهمترین مشخصه سنگ فیروزه اصل از زمان های قدیم تا کنون فیروزه ایرانی یکی از معروفترین فیروزه های جهان محسوب شده و دارای شهرت جهانی بوده است.

سنگ فیروزه دارای طیف رنگی مختلفی می باشد که شامل آبی تیره، آبی کمرنگ تا سبز پررنگ بوده و هر چه آبی تیره به رنگ سبز غالب تر باشد ارزش فیروزه نیز بیشتر خواهد بود.

سنگ فیروزه دارای خواص فراوانی می باشد، از جمله در تقویت قلب و دستگاه گوارش موثر بوده و موجب تقویت چشم ها شده و گردش خون را نیز بهبود می بخشد.

برای استفاده از خواص سنگ فیروزه باید ابتدا از اصل بودن آن مطمئن شویم زیرا نمونه های تقلبی زیادی از آن در بازار وارد شده که پلاستیکی یا شیشه ای و یا سرامیکی می باشد.

سنگ فیروزه اصل دارای خصوصیات منحصر به فردی می باشد که می توان از طریق آن ها اصل بودن سنگ را تشخیص داد که رنگ، سختی و واکنش آن به مواد شیمیایی شامل این موارد می باشد.

اما مهمترین مشخصه سنگ فیروزه اصل رنگ آن است که اگر میزان مس در آن بالا باشد رنگ آن آبی و اگر میزان آهن آن بالاتر باشد به رنگ سبز متمایل می شود، که به ترتیب ارزش آن نیز کاهش می یابد.

قیمت تولیدی سنگ فیروزه اصل

قیمت تولیدی سنگ فیروزه اصل در نقاط مختلفی از دنیا فیروزه استخراج می شود که فیروزه ایران، آمریکا، تبت و مصر از مهمترین معادن فیروزه در دنیا شناخته می شوند.

شهرهای کرمان، دامغان و نیشابور دارای مهمترین منابع فیروزه در ایران می باشند، که فیروزه نیشابور مرغوبترین و با ارزش ترین فیروزه در دنیا محسوب می شود.

فیروزه کرمان و دامغان ارزش کمتری نسبت به فیروزه نیشابور، فیروزه تبت و فیروزه آمریکا دارد.

قیمت تولیدی سنگ فیروزه اصل با توجه به خصوصیات آن مانند رنگ و معدنی که از آن استخراج شده و شکل ظاهری اش متفاوت می باشد.

فیروزه بر اساس شکل ظاهری به دو نوع شجری و عجمی تقسیم می شود، که نوع عجمی هیچ گونه رگه ای نداشته و کاملا یکدست و آبی است.

فیروزه عجمی که تنها در ایران یافت می شود و در بین عرب ها از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و در کشورهای عربی مشتریان بسیاری دارد.

در پایان باید اشاره نمود که اگر فیروزه دارای رگه های طلایی رنگ باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید