تولیدی بزرگ سنگ فیروزه تراش خورده

سنگ فیروزه یکی از سنگ های قیمتی است که از گذشته تاکنون به عنوان زیور آلات و همچنین ساخت وسایل تزیینی به کار برده می شود. این سنگ ها از معادن آن واقع در نقاط مختلف کشور استخراج می شود که استان خراسان رضوی و به طور مشخص شهر نیشابور در آن از جمله قطب تولید بهترین نوع فیروزه در کشور و در جهان به شمار می آید. از این سنگ در تولیدی های بزرگ جهت ساخت انواع انگشتر های زنانه و مردانه و همچنین سایر زیور آلات استفاده می شود.

تولیدی بزرگ سنگ فیروزه تراش خورده

اشنایی با انواع سنگ فیروزه نیشابور

اشنایی با انواع سنگ فیروزه نیشابور رنگ آبی و لاجوردی فیروزه چشمان هر نظاره گری را محو خود می کند. از این رو از سنگ فیروزه نه تنها از جنبه تزیینی و زینتی استفاده می شود بلکه بخشی از کاربرد آن به دلایل فواید درمانی و خواص موجود در این سنگ می باشد.

این سنگ از جمله سنگ های گرانبها و با ارزشی است که در رنگ های آبی روشن تا تیره و همچنین سبز روشن و تیره وجود دارد. فیروزه به عنوان نوعی سنگ آذرین عمدتا در نواحی آتشفشانی و نزدیک سطح زمین تشکیل می شود و سختی آن به میزان 5.5 تا 6 می باشد. 

از نظر کارشناسان این رشته بهترین نوع فیروزه آنی است که در سطح زمین تشکیل می شود. این امر به دلیل آن است که در این قسمت رطوبت کمتری در مقایسه با بخش های زیرین وجود داشته و در نتیجه نوع فیروزه حاصل از دوام و استحکام بیشتری برخوردار می باشد.

به طور کلی انواع فیروزه از جهت رنگ، محل استخراج و شکل ظاهری قابل تقسیم بندی می باشند. در مورد اول رنگ فیروزه شامل طیفی از رنگ های آبی تا سبز می باشد که نوع رنگ بستگی به کانی های موجود در آن بستگی  دارد.

محل استخراج و معدنی که فیروزه از آن به دست می آید نیز از دیگر عواملی است که در این زمینه تعیین کننده کیفیت فیروزه می باشند.

شکل ظاهری فیروزه نیز به صاف و یک دست بودن آن بستگی دارد. در این مورد فیروزه هایی که دارای خطوط مختلف می باشند به فیروزه شجری و انواع صاف آن فیروزه عجمی خوانده می شوند.

قیمت تولیدی فیروزه نیشابور

قیمت تولیدی فیروزه نیشابور فیروزه پس از استخراج از معادن آن به تولیدی فیروزه انتقال داده شده و در آن جا به اشکال مختلف و در اندازه های گوناگون تراش داده می شود. 

از این روی قیمت آن بستگی به چند عامل مهم دارد که عبارتند از:

  • معدن محل استخراج
  • شکل فیروزه
  • اندازه نگین و نوع تراش
  • قیمت خرید سنگ فیروزه و میزان خلوص آن

این فاکتور ها همگی از مهمترین مولفه های تاثیر گذار بر قیمت این کالا می باشند.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید