خرید انواع سنگ فیروزه کوبی

در حقیقت سنگ فیروزه کوبی در راستای  تولید ظروف تزئینی فیروزه کوبی استفاده می گردد و با استفاده از این سنگ ها هنر های جالب توجهی خلق خواهد شد.

البته سنگ های فیروزه کوبی با توجه به نمونه های مختلف سنگ فیروزه از تنوع بالایی برخوردار می باشد. 

از این رو این نمونه محصولات، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است و در نتیجه افراد زیادی تمایل به خرید انواع سنگ فیروزه کوبی را خواهند داشت. 

خرید انواع سنگ فیروزه کوبی

مشخصات انواع سنگ فیروزه کوبی

مشخصات انواع سنگ فیروزه کوبی

در حقیقت سنگ فیروزه کوبی متعلق به خلق هنر فیروزه کوبی بر روی ظروف مسی می باشد و در مجموع انواع سنگ فیروزه کوبی را از لحاظ رنگ، ابعاد و کیفیت می توان در دسته های جداگانه قرار داد.

در واقع برای فیروزه کوبی از خرده فیروزه های غیر قابل استفاده ای که در کارگاه های فیروزه تراشی و یا معادن فیروزه مشهد، نیشابور و دامغان به وجود می آید، استفاده خواهند کرد.

البته لازم به ذکر است که خرده فیروزه های خریداری شده همراه با خرده سنگ و شن و خاک می باشد. هم چنین از نظر رنگ و اندازه هم خرده فیروزه ها با یکدیگر تفاوت خواهند داشت.

از این رو لازم است که برای انتخاب سنگ مناسب فیروزه کوبی، در ابتدا آن ها را از هرگونه سنگ و ناخالصی جدا کرده و پس از آن خرده فیروزه های جدا سازی شده را شست و شو نماییم.

پس از آن نوبت به تفکیک خرده فیروزه ها از نظر رنگ و ابعاد می باشد و به طور کلی می توان گفت که خرده سنگ های فیروزه از نظر رنگی به سه گروه، فیروزه گچی- سفید، فیروزه سنگی – آبی و فیروزه سبز تقسیم بندی خواهند شد.

و در برخی از نمونه های خرده فیروزه، رگه هایی وجود داشته که می توان از آن ها برای ظروف فیروزه کوبی با رگه های طلایی استفاده نمود.

در ضمن باید خرده فیروزه ها را بر اساس ابعاد جدا نموده و به سه دسته فیروزه های ریز، متوسط و درشت تقسیم بندی خواهند کرد.

بنابراین با وجود خرده فیروزه های مختلف می توانیم ظروف فیروزه کوبی در طرح ها و رنگ های متفاوتی داشته باشیم.

قیمت تولیدی سنگ فیروزه کوبی

قیمت تولیدی سنگ فیروزه کوبی

سنگ فیروزه کوبی از جمله سنگ های ارزشمندی بوده که از تنوع بالایی برخوردار می باشد و اما قیمت سنگ فیروزه کوبی در واحد های تولیدی به عوامل مختلفی مانند کیفیت سنگ، ابعاد خرده سنگ های فیروزه، نوع و رنگ سنگ فیروزه، نحوه فروش سنگ، هزینه های حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی بستگی خواهد داشت.

البته امروزه به دلیل نوسانات بازار و تحولات ارز، قیمت قطعی و دقیقی برای این محصولات نمی توان مشخص نمود.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید