خرید فیروزه نیشابور

خرید نگین فیروزه نیشابور احیا شده

خرید نگین فیروزه نیشابور در بازار به خاطر داشتن نوسانات قیمتی زیادی که سنگ فیروزه دارد شاید کمی گنگ و گیج کننده برای تاجرانی باشد که می خواهند به این حوزه وارد شوند.

یکی از مواردی که باعث می شود که مشتری های تازه وارد در زمینه خرید نگین فیروزه نیشابور کمی سردرگم شوند، متنوع بودن قیمت این سنگ می باشد چرا که عوامل زیادی مانند رنگ، حجم خرید و شکل و نوع تراش و … بر روی قیمت تاثیر بسزایی دارد که در مطالب قبلی هم به این موضوع اشاره نمودیم که مهمترین عاملی که قیمت فیروزه بالا و پایین می برد رنگ آن می باشد که بهترین فیروزه های نیشابور رنگ آبی بسیار پررنگ به صورت طبیعی به خود گرفته اند و از قمیتهای میلیونی برخودار می باشد.

در ادامه به سنگهای فیروزه نیشابوری که به صورت مصنوعی رنگشان تقویت شده است می پرداریم:

سنگ فیروزه احیا شده

یکسری از سنگهای فیروزه نیشابوری که پس از اینکه از معدن فیروزه استخراج می شود رنگ بسیار کمرنگی دارند و به اصطلاح رنگ این نوع نگینها رو به سفیدی می زند که به آنها فیروزه چغاله نیز گفته می شود.

فیروزه های کمرنگ پس از اینکه چند مرحله از مراحل تراش را طی می کنند را در داخل یکسری مواد برای مدت معین می خوابانند که این امر باعث می گردد فیروزه به صورت مصنوعی پررنگ شود و رنگ بسیار زیبایی را به خود بگیرد. به این نوع فیروزه ها که به این شکل یعنی به صورت غیر طبیعی رنگشان پررنگتر شده است را فیروزه احیا شده می گویند که چندسالی است در بازار جواهرات و سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی خرید و فروش می شود و علاقه مندان به سنگ فیروزه نیشابور، استقبال خوبی از این فیروزه احیا شده کرده اند.

خرید نگین فیروزه نیشابور

فیروزه احیا شده

موارد استفاده فیروزه احیا شده

یکی از مواردی که فیروزه احیا شده بسیار در ساخت آن موثر است، تسبیح فیروزه نیشابور می باشد که معمولا فیروزه های احیا شده نیشابور را به شکل دانه های تسبیح می تراشند و از آنها تسبیح های فیروزه ای بسیار زیبا درست می کنند.
از موارد دیگر استفاده از این نوع نگین می توان به تزیین جواهرات و ساخت تابلوهای فیروزه و … اشاره نمود.

خواص معنوی نگین فیروزه نیشابور احیا شده

برخی از علاقه مندان و دوستداران سنگ فیروزه نیشابور بر این تفکر هستند که سنگ فیروزه نیشابوری که احیا می شود دیگر خواص معنوی خود را از دست داده است که این تفکر اشتباه می باشد چرا که فیروزه نیشابور احیا شده ماهیت فیروزه بودن خود را دارد و از معدن فیروزه استخراج شده است و اصل می باشد و تمامی خاصیت های معنوی که یک فیروزه نیشابور با رنگ طبیعی دارد را نوع احیا شده آن نیز دارای این خواص می باشد.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید