صادرات فیروزه نیشابور

صادرات فیروزه نیشابور به اروپا

صادرات فیروزه نیشابور به کشورهای اروپایی فرصت بسیار مناسبی برای تاجران سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی کشور عزیزمان ایران می باشد. در این متن شما را با یکسری از قوانین صادراتی مربوط به صادرات سنگ فیروزه نیشابور به کشورهای مختلف دنیا آشنا می کنیم. پس تا انتها با ما همراه باشید:

صادرات فیروزه نیشابور

صادرات فیروزه نیشابور راف ممنوع است

در بین برخی از تاجران شایعه خالی شدن معدن فیروزه نیشابور مطرح شده است که بهتر از بدانید این موضوع حرف کذبی بیش نیست و امروزه سالانه بیش از 40 تن فیروزه از معدن فیروزه نیشابور اسختراج و در بازار به تراشنده ها به فروش می رسد.

خیلی از تاجران بنا به درخواست هایی که از خارج از کشور دریافت می کنند مبنی بر خرید سنگ فیروزه راف نیشابور، قصد خرید و صادر کردن این سنگ اصیل را به صورت راف به خارج کشور دارند این دسته عزیزان بایستی بدانند:

حدود چند سال پیش قانونی به تصویب رسید که: فروش فیروزه راف (خام) به خارج کشور ممنوع می باشد و باستی سنگ فیروزه نیشابور یک مرحله از مراحب تراش را طی کند (حداقل باید تیزبر شود) و در کشور اشتغال ایجاد شود و سپس امکان صادراتش به خارج کشور فراهم می گردد.

سنگ فیروزه راف نیشابور

سنگ فیروزه راف نیشابور

یکی از مهمترین دلایل به تصویب رسیدن این قانون برای جلوگیری از خام فروش این سنگ ارزشمند به خارج کشور میباشد چرا که سالها پیش فیروزه نیشابور به صورت خام با قیمت پایین به کشورهای مختلف دنیا به صورت راف صادر می شد و در آن کشورها مراحل تراش را طی می کرد به نام همان کشورها به سایر نقاط جهان از جمله ایران با ارزش افزوده بسیار بالایی صادر می شده است.

صادرات فیروزه نیشابور از طریق گمرک ها

دو مدرک مهم برای صادر کردن فیروزه نیشابور از طریق اداره گمرکات کشور عبارتند از:

  • کارت بازرگانی: شخص حقیقی و یا حقوقی صادر کننده حتما باستی دارنده کارت بازرگانی باشد.
  • مجوز از بانک مرکزی: چون فیروزه نیشابور جزو سرمایه ملی کشور محسوب می گردد از این روز شما بایستی هر بارخانه فیروزه ای را که قصد دارید از طریق گمرک به خارج از کشور صادر کنید، ابتدا به بانک مرکزی در تهران ببرید تا در آنجا احراز هویت گردد و بر روی بارخانه ارزشگذاری شود و سپس مجوز صادر کردن سنگ فیروزه را به خارج از کشور را دریافت کنید.

صادرات فیروزه نیشابور

صادرات چمدانی فیروزه نیشابور

جالب است بدانید که بخش عمده ای از سنگ فیروزه نیشابوری که به خارج از کشور صادر می شود به صورت چمدانی می باشد و به صورت رسمی ثبت نمی شود، بدین صورت که خود تاجر فیروزه مورد نیاز خود را خریداری می کند و خودش به صورت چمدانی سنگ فیروزه را به خارج کشور برای عرضه به بازار می برد.

برخی از تاجران سوال می پرسند که چه مقدار می شود به صورت چمدانی بارخانه فیروزه نیشابور را به خارج کشور برد؟

که در پاسخ به آنها می گوییم: مقدار مشخصی را نمی توان گفت اما برخی از تاجران تا میزان 2 کیلوگرم و حتی در بعصی موارد مقدار بیشتر از 2 کیلوگرم را توانسته اند به صورت چمدانی با خود به خارج از کشور ببرند.

صادرات فیروزه نیشابور

منبع: فیروزه استور

امتیاز
درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (3 امتیاز)
جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید