صادرات فیروزه نیشابور

صادرات فیروزه نیشابور به کویت

کشور کویت یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد و تقریبا تمام جمعیت این کشور مسلمان می باشند و علاقه بسیاری به انواع سنگ فیروزه نیشابور دارند. صادرات فیروزه نیشابور به کویت با قیمتهای باورنکردنی صورت می پذیرد و این کشور یکی از مهمترین بازارهای هدف نگین فیروزه در جهان محسوب می گردد.

سنگ فیروزه نیشابور

کشورهای عربی مهمترین خریداران سنگ فیروزه نیشابور

از جمله بزرگترین وارد کنندگان جواهرات و سنگهای ارزشمند در جهان کشورهای نفت خیز و پولدار عربی می باشد که سالانه مقدار قابل توجهی جواهرات ارزنده و زیبا را خریداری می کنند.

یکی از سنگهایی که این کشورها به آن علاقه مند هستند و این علاقه مندی آنها علاوه بر زیبایی نگین، اعتقاداتی است که به خواص آن دارند، سنگ فیروزه نیشابور می باشد.

معمولا بخشی از بهترین و ناب ترین و کمیاب ترین سنگهای فیروزه ای که از معدن فیروزه نیشابور استخراج می شود و در مرکز فروش فیروزه در نیشابور عرضه می گردد، توسط تاجران ایرانی یا خود تجار عربی، با قیمت های خوبی به علاقه مندان و فروشندگان این حوزه در کشورهای عربی به فروش می رسد.

جالب است بدانید که اکثر صادرات فیروزه نیشابور به این دسته از کشور به صورت چمدانی (غیر رسمی) توسط خود تاجران، انجام می شود.

صادرات فیروزه نیشابور

منبع: فیروزه استون

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید