صادرات فیروزه نیشابور

صادرات مرغوب ترین فیروزه نیشابور اصل

,

فیروزه اصل نیشابور در بازار ایران به خاطر شناخته شده بودن این نگین خرید و فروش می شود اما مرغوب ترین آن به خاطر قیمت بالا و طرفدار بسیار زیادی که در بین مردم جهان دارد، اکثرا به خارج کشور صادرات می شود.
در زمینه صادرات فیروزه نیشابور می توان گفت که این سنگ نیمه قیمتی مشهور، بسیار مناسب است که به عنوان یک کالای غیر نفتی، به کشورهایی که تمایل دارند از این نگین در ساخت جواهرات خود استفاده کنند، صادر شود و هم باعث تولید اشتغال و هم ارزآوری خوبی به داخل کشور را در پی دارد.
معدن فیروزه نیشابور با تخمینی که کارشناسان زده اند حدود 9 هزار تن سنگ فیروزه در خود امروزه ذخیره دارد که تا 200 سال آینده می تواند برای کشور درآمد زایی کند.
این معدن کهن و قدیمی که پیدا کردن اسکلتهایی در اطراف آن و وجود جواهراتی چند هزار ساله در موزه های مطرح جهانی که با فیروزه نیشابور تزیین شده اند حاکی از این موضوع می باشد که معدن فیروزه نیشابور از زمان های بسیار دور، مورد استخراج قرار می گرفته و در همان زمان هم این فیروزه مورد توجه پادشاهان و مردم بوده است.
برخی از پادشاهان اعتقاد بسیار زیادی داشته اند که سنگ فیروزه باعث دور شدن بالایا و حوادث می شود و خوش شانسی و جذاب را در پی دارد که علاوه بر داشتن این خواص معنوی، این نگین از خواص درمانی چون افزایش نشاط و شادی در دل و افرایش نور و قوت چشم و … برخوردار است از این رو صادرات سنگ فیروزه نیشابور به کشورهایی که به خواص این نگین جادویی اعتقاد دارند، مانند کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، بیشتر است.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید