فروشگاه سنگ فیروزه

فروشگاه سنگ فیروزه نیشابور

آیا می دانید سنگ فیروزه نیشابوری که در فروشگاه های اقسا نقاط کشور خرید و فروش می شوند چگونه از معدن فیروزه نیشابور استخراج و به فروش می رسد؟ در این فروشگاه سنگ فیروزه نیشابور سعی می کنیم اطلاعات کاملی درباره این نگین سلطنتی بدهیم. با ما همراه باشید:

همانطور که مطلع هستید و بسیار شنیده اید مرغوب ترین فیروزه نیشابور متعلق به معدن فیروزه شمال شرقی کشور عزیزمان ایران که در شهرستان نیشابور واقع شده است، می باشد.
این معدن سابقه چندین هزار ساله دارد به طوری که شاهد هستیم جوهراتی مربوط به شاهزادان و ملکه های زمان های بسیار دور اخیرا کشف شده است که از نگین فیروزه نیشابور در تزیین آن استفاده شده است.

مراحل استخراج سنگ فیروزه نیشابور

سنگ فیروزه نیشابور توسط کارگران خبره و با تجربه اهالی دو روستای علیا و سفلی که همجوار این معدن کهن هستند و به روستای معدن فیروزه نیشابور نیز معروف می باشند استخراج می شود.

جالب است بدانید که در بین برخی از علاقه مندان به سنگ فیروزه نیشابور شایعه ای مبنی بر خالی بودن معدن فیروزه نیشابور پخش شده است که ما در این مقاله این شایعه را تکذیب می نماییم و شما علاقه مندان را برای دعوت به خواندن مقاله ای که در آن به شایعه خالی بودن معدن فیروزه نیشابور پرداخته شده، دعوت می نماییم.

استخراج سنگ فیروزه نیشابور

حال بپردازیم به مراحل استخراج این گوهر نایاب از معدن:
فرآیند استخراج تا چند سال پیش به صورت کاملا دستی صورت می گرفته است، اما امروزه ما شاهد استفاده مواد منفجره در فرآیند استخراج فیروزه نیشابور از معدن می باشیم، که علت استفاده از دینامیت ها و مواد منفجره را می توان درخواست شدید بازار برای خرید نگین فیروزه نیشابور بیان نمود، این روش یعنی روش استفاده از مواد منفجره جایگزین روش استخراج دستی فیروزه شد تا بلکه بتوان سالانه حجم بیشتری از این سنگ زیبا و ارزشمند را از معدن خارج نمود و پس از طی کردن مراحل تراش فیروزه آن را به بازار عرضه کرد.
شاید برایتان سوال شده که سنگ فیروزه بیرون آورده شده از معدن به چه شکل وارد بازار می گردد که در ادامه به آن می پردازیم:

 

مزایده سنگ فیروزه نیشابور

سنگهای خامی که از معدن خارج می گردد و به سنگ راف در بازار معروف می باشد سالانه طی برگزاری چند مرحله مزایده در روبروی تونل اصلی معدن به فیروزه تراشان و دیگر بازاریان عرضه می گردد که در این مزایده یک قیمت پایه بر روی بارهای فیروزه گذاشته می شود و خریداران به رقابت با هم می پردارند و هر خریداری که قیمت بالاتری بگوید صاحب بار فیروزه نیشابور می شود.
در ادامه فیلمی از یکی از مزایده های فیروزه نیشابور اخیر را می توانید ببینید:

در صورتی که فروشگاهی افتتاح کردید و نیاز به سنگ فیروزه نیشابور دارید و یا می خواهید به صادرات فیروزه نیشابور به سایر کشورهای جهان بپردازید همین الان با ما تماس بگیرید ما شما را به صورت عمده تامین می کنیم.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید