قيمت ياقوت کبود

قيمت سنگ ياقوت کبود اصل

فاکتورهایی که روی قیمت سنگ یاقوت کبود اصل تاثیر می گذارند کدامند؟ آیا این شاخصه ها توانسته اند روی میزان خرید و فروش عمده سنگ در بازار نیز موثر واقع شوند؟
سنگ یاقوت از جمله سنگهای گران بازار محسوب می شود که قیمتش براساس برخی شاخصه ها تغییر پیدا می کنند. این شاخصه ها زیادند؛ اما می توان آنها را در معادن استخراج شده، رنگ، مدل و وزن سنگ دسته بندی کرد. سنگ یاقوت آفریقایی از جمله محبوبترین سنگها در میان انواع یاقوت می باشد که رنگهای متنوعی دارد و بیشتر برای نگین زیورآلات مثل انگشتر و گردنبند استفاده می شود. همچنین خواص این سنگ از قدیم الایام مورد توجه مصرف کنندگان بوده و هست که در ذیل، به برخی روایات ائمه معصومین در این خصوص اشاره می کنیم.

قيمت ياقوت کبود

قيمت سنگ ياقوت کبود اصل

خواص سنگ یاقوت در روایات

در روایات به دست آمده از سمت ائمه درخصوص سنگ یاقوت، به نوع آن اشاره نشده است. البته بیشترین تاکید این بزرگواران به استفاده از یاقوت سرخ بوده؛ لکن خواصی که برای یاقوت ذکر کرده اند، تقریبا برای تمامی مدلهای آنها یکسان است. بعنوان مثال از حضرت امام رضا نقل شده که استفاده از یاقوت، اضطراب و پریشانی را از بین می برد، یا به همراه داشتن یاقوت، فقر را به مرور از فرد مصرف کننده دور می نماید. همچنین امام صادق (ع) یاقوت را افضل سنگهای زینتی دانسته اند. همه این خواص، سبب شده تا حساسیت روی قیمت گذاری سنگ یاقوت نیز بیشتر شود و طبیعتا این وسواس نه تنها سنگ را منزوی نکرده؛ بلکه محبوبتر از قبل شده و بیش از پیش مورد استفاده مردم قرار می گیرد.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120000000
آدرس کانال: @00000000
سامانه پیامکی: 30004505000514
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagohar.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید