قبمت فیروزه نیشابور

قیمت زیباترین فیروزه شجری نیشابور

زیباترین فیروزه های شجری نیشابور از جمله سنگ های گران قیمت هستند که این قیمت بنا به رنگ، اندازه، شکل شجر و … از نوسانات زیادی برخودار است.

امروزه سنگ فیروزه نیشابور، با قیمت های بسیار متنوعی در بازار خرید و فروش می شود. فیروزه نیشابور قیمت مشخصی ندارد و فروشندگان بنا به یکسری پارامترها قیمتهای حدودی بر روی فیروزه نیشابور می گذارند.

تا چند سال پیش سنگ خام این نگین زیبا را به صورت کاملا دستی از معدن استخراج می کردند که این روش استخراج سنگ فیروزه به کندی صورت می گرفت و سنگ زیادی به بازار تزریق نمی شد اما فیروزه ای که استخراج می شود احتملا آسیب دیدنش بسیار پایین بود و نگین های زیبایی پس از تراش مشاهده می کردید.

روش کنونی استخراج سنگ فیروزه نیشابور از معدن

امروزه سنگ فیروزه نیشابور را توسط دینامیت و مواد منفجره استخراج می کنند که به این شیوه استخراج، روش آتش باری می گویند.
انتقادات بسیاری نسبت به این شیوه استخراج، صورت پذیرفته است که در این روش به خاطر انفجار و موج حاصل از آن، باعث بالا رفتن احتمال آسیب دیدن سنگ فیروزه در هنگام استخراج می شود و برخی از فیروزه های درجه یک و کم یاب در خلل این روش از بین می روند.

اما با این حال باز هم فیروزه های زیبا و درجه یک و خوش رنگی را میبیند که از معدن توسط کارگران زحمت کش معدن فیروزه نیشابور بیرون می آید و پس از تراش و کارگذاری نگین بر روی جواهر، به علاقه مندان این حوزه عرضه می شود.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید