قیمت فیروزه اصل نیشابور

قیمت فیروزه اصل نیشابور

آیا قصد خرید سنگ فیروزه نیشابور با قیمت مناسب دارید؟ آیا از قیمت فیروزه اصل نیشابور در بازار سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی مطلع نیستید؟ برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید:

قیمت گذاری بر روی فیروزه نیشابور و شاید بتوان گفت بر روی هر فیروزه دیگری یک فرآیند کمی پیچیده باشد چرا که این نگین قیمت دقیق و مشخصی ندارد و این قیمتگذاری توسط خبره ها و قدیمی های بازار انجام می شود.

در این مقاله قصد داریم شما را با پارمترهای اصلی موثر بروی قیمت فیروزه آشنا کنیم تا بلکه دیدتان نسبت به قیمتگذاری هایی که بر روی فیروزه انجام می شود باز تر شود.

قیمت گذاری بر روی سنگ فیروزه نیشابور

رنگ: اولین پارمتراصلی بر روی قیمت سنگ فیروزه نیشابور که شاید بتوان گفت مهمترین آن می باشد رنگ فیروزه می باشد.
همان طور که می دانید دو طیف رنگی پر طرفدار فیروزه نیشابور، آبی و سبز می باشد و احتمال فیروزه های زیادی را در این دو طیف رنگی دیده اید.
قیمت فیروزه نیشابور زمانی که نگین آبی باشد معمولا بیشتر از نوع سبز رنگش می باشد و هر مقدار این رنگ آبی پررنگ تر شود قیمت بالاتر می رود.

نوع فیروزه: در مطالب قبلی به این موضوع پرداخیتم که فیروزه نیشابور به دو نوع عجمی و شجری می باشد.
زمانی که فیروزه عجمی باشد یعنی هیچ گونه ناخالصی در خود نداشته باشد معمولا از نوع شجری اش از قیمت بالاتری برخودار می باشد.

نوع تراش: شما تراشهای مختلفی را در بازار دیده اید که سنگ فیروزه را به آن شکل می تراشند که مهمترین انواع تراش فیروزه نیشابور عبارتند از: دامله (گنبدی)، بیضی، دایره، چهارگوش، اشکی و … که نوع تراش دامله (گنبدی) معمولا از تاثیر زیادی بر روی بالارفتن قیمت فیروزه نیشابور دارد.

ابعاد و ندازه: بدهی است که دو عدد نگین فیروزه که در دیگر شرایط مانند رنگ، نوع و … از شرایط یکسانی برخودار باشند، نگینی که ابعاد و اندازه بزرگتری دارد به همان نسبت قیمتش هم بالاتر است.

شکل شجر فیروزه: در فیروزه های شجری معمولا شکل که بر روی این نوع نگین تشکیل شده است هر چه زیباتر باشد بر روی قیمت تاثیر دارد و باعث گرانقیمت تر شدن فیروزه نیشابور می شود

حجم خرید مشتری: نحوه فروش فیروزه نیز بر روی قیمت تاثیر بسزایی دارد به این صورت که قیمت هر نگین فیروزه در خرید و فروش با حجم های بالا، نسبت به زمانی که به صورت جزیی عرضه می گردد، از قیمت پایین تر برخودار است.

قیمت سنگ فیروزه نیشابور

قیمت فیروزه اصل نیشابور در بازار

قیمت فیروزه اصل نیشابوور با توجه به مطالبی که در این مقاله به آن پرداختیم از تنوع بسیار زیادی برخودار است و بازه قیمتی که این نگین در بازار به صورت عمده بین تاجران خرید و فروش می گردد، از گرمی 2 هزار تومان شروع می شود به بالا، که بر اساس پرامترهای مذکور قیمتگذاری بر روی بارخانه انجام می گردد.
البته سنگهای فیروزه نیشابوری هم هستند که با قیمتهای کمتر از 2 هزار تومان به ازای هر گرم عرضه می شود که به آنها معمولا وازد یا فیروزه بسیار ضعیف می گویند.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید