قیمت مناسب سنگ فیروزه مرغوب

فیروزه یکی از سنگ های قیمتی است که از زمان باستان تاکنون توسط انسان ها شناخته شده و از آن برای جلوه بخشیدن به انواع زیورآلات قیمتی استفاده های فراوانی می شد و این روند همچنان ادامه دارد و فیروزه هنوز هم سنگ مورد علاقه بسیاری از انسان ها در کره زمین می باشد. هر چند فیروزه به عنوان یکی از گرانقیمت ترین سنگ های تزئینی در جهان شناخته شده است، اما در برخی از بازارهای معتبر کشورمان می توان سنگ فیروزه مرغوب را با قیمت مناسب خریداری نمود.

قیمت مناسب سنگ فیروزه مرغوب

اطلاعاتی درباره سنگ فیروزه مرغوب

اطلاعاتی درباره سنگ فیروزه مرغوب فیروزه یک فسفات آلومینیوم است که معمولاً در معادن برخی از شهرها به وفور یافت می شود و به سبب رنگ زیبای خویش که طیف گسترده ای از رنگ های آبی روشن تا سبز خاکستری را در برگرفته، شناخته شده است.
پژوهشگران معتقدند فیروزه مرغوب دارای رنگ آبی سیر بوده و میزان سختی آن بسیار زیاد است، به گونه ای که در هنگام تراش و شکل دادن به آن، هیچ گونه آسیبی به این نگین با ارزش وارد نمی شود.

یکی از نکته های مهمی که در مورد نگهداری از سنگ فیروزه مرغوب باید به آن توجه کنید این است که این نگین زیبا را از قرار گرفتن در معرض مواد شوینده و همچنین نور آفتاب در امان نگه دارید، تنها در این صورت است که می توانید همواره رنگ آبی زیبا و شاد آن را مشاهده کرده و احساس آرامش و نشاط را به جسم و روح خود هدیه دهید.
البته در صورتی که احساس کردید فیروزه شما کمرنگ شده و دیگر آن جلوه و زیبایی گذشته را ندارد، آن را برای چند روز داخل خاک قرار دهید تا استراحت کرده و به اصطلاح نیرو و توان خود را به دست آورد.

تولید انواع سنگ فیروزه مرغوب

تولید انواع سنگ فیروزه مرغوب خوشبختانه در کشورمان ایران مراکز مختلفی وجود دارند که در زمینه تولید سنگ فیروزه به فعالیت مشغول بوده و بهترین نمونه های آن را در اختیار علاقمندان قرار می دهند. یکی از بزرگترین معادن این سنگ باارزش در شهر نیشابور واقع شده است؛ اصولاً فیروزه سنگی است که در رسوبات مس و مناطقی که دارای آب کمی هستند یافت می شود و طبیعت نیشابور و شهرهای اطراف آن دارای این ویژگی بوده و میزان مس موجود در خاک آن بسیار زیاد است و همین موضوع علت اصلی به وجود آمدن سنگ فیروزه در این شهر از ایران شده است.
این سنگ قیمتی و پرطرفدار پس از اینکه استخراج شده و ناخالصی های آن جدا شد، توسط هنرمندان ماهر سنگ تراش به شکل نگین های صاف و یکدست در آمده و سپس از طریق بازار سنگ فیروزه در اختیار علاقمندان قرار می گیرد.

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید