قیمت ناب ترین فیروزه عجمی نیشابور

قیمت ناب ترین فیروزه عجمی نیشابور

قیمت انواع سنگ فیروزه، بخصوص فیروزه عجمی نیشابور (فیروزه ای که در آن ناخالصی وجود ندارد) به رنگ و نوع تراش و سایز نگین و یکسری پارامترهای دیگری بستگی دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

در این مطلب بنده قصد داریم یکسری از پارامترهایی که بروی قیمت فیروزه نیشابور موثر و تاثیر گذار است از قبیل نوع تراش و رنگ و سایز نگین فیروزه، بپدازیم

البته ناگفته نماند که اصالت فیروزه هم به غیر از این موارد بر روی فیروزه تاثیر گذار است یعنی فیروزه نیشابور با در نظر گرفتن یکسری ویژگی های ثابت نسبت به فیروزه کرمان از قیمت بیشتر برخوردار است.

قیمت فیروزه عجمی و شجری

پارامترهای موثر بر روی قیمت فیروزه عجمی و شجری

نوع تراش فیروزه: همان طور که در مطالب قبلی در مورد انواع تراش سنگ فیروزه نیشابور توضیحاتی داده شد در اینجا جالب است به شما بگویم که تراش دامله و در رتبه ی های بعدی تراش بیضی و دایره ای و چهارگوش و اشکی به به ترتیب از قیمت بیشتری نسبت به هم برخوردار هستند
البته این نوع مقایسه قیمت با در نظر گرفتن ثابت بودن برخی از ویژگی ها از قبیل رنگ و سایز نگین های فیروزه نیشابور می باشد.

اندازه فیروزه: این امر بدیهی است که با در نظر گرفتن ثابت بودن یکسری پارامترها هر مقدار اندازه ی فیروزه از لحاظ ابعاد و اندازه بیشتر باشد از قیمت بالاتری هم برخوردار است.

رنگ فیروزه: از مهترین پارامترهای مهم و موثر در قیمت گذاری نگین فیروزه نیشابور می توان به جرات گفت، رنگ فیروزه نیشابور می باشد.
همان طور که در مطالب قبلی در مورد طیف های رنگی محبوب سنگ فیروزه صحبت شد در اینجا به شما می گوییم که هر مقدار رنگ فیروزه نیشابور آبی تر باشد و این آبی هر مقدار پررنگ تر باشد قیمت فیروزه نیشابور از قیمت های بالاتری برخوردار است.

آبی بودن نگین فیروزه نیشابور در برخی از مواقع باعث می شود که این نگین اشرافی از قیمت بالا و منحصر به فردی نسبت به سایر سنگ های نیمه قیمتی برخوردار باشد.

جالب است بدانید اگر در برخی موارد نگین فیروزه ای به طور مثال اندازه ی یک بند انگشت که از رنگ آبی پر رنگتری برخوردار است قیمتش بسیار بالاتر از نگین فیروزه ای است که اندازه اش به اندازه ی کف دست می باشد اما رنگ آن از آبی کم رنگ تری برخوردار است و با رنگ آن به سمت سبز بودن، می رود.

مقدار فیروزه: منظور مقدار فیروزه، میزان ناخالصی و خالصی سنگ فیروزه نیشابور می باشد.
و این پارامتر به این شکل بر روی قیمت تاثیرگذار می باشد که هر چه مقدار نگین فیروزه نیشابور (با ثابت در نظر گرفتن برخی از پارامترها) نسبت به نگین فیروزه نیشابور دیگر بیشتر باشد آن نگین از قیمت بالاتری برخوردار است.

حجم خرید: این عامل معمولا در خرید و فروش عمده فیروزه نیشابور بروی قیمت تاثیر گذار است به این شکل که اگر حجم خرید شما از یک بارخانه فیروزه نیشابور تغییر کنید و کم و یا زیاد شود قیمت هم به همان نسبت تغییر می کند. پس بیاد داشته باشید که این پارمتر یکی از عوامل مهم در قیمت گذاری نگین فیروزه نیشابور در هنگام خرید و فروش بارخانه ای می باشد.

قیمت فیروزه عجمی نیشابور

قیمت فیروزه عجمی نیشابور

جهت خرید و فروش عمده و جزیی انواع سنگ فیروزه نیشابور میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مشاوره و فروش: آقای احسان سعیدی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09392288530
ارتباط با ما از طریق تلگرام: @yektagem
ارتباط با ما از طریق واتس آپ: @yektagem
شماره فکس: 02142694573
پست الکترونیکی: info@yektagem.com
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید